Pieteikties online
Pieteikties online
Kontaktinformācija
  • Adrese: Valmieras iela 5 Riga,
    LV-1005 Latvija
  • Tālr.: +371-8-000-33-22
  • Darba laiks: 9:00 - 19:00

Kondicionieris un veselība.

Automašīnu kondicionieru uzpilde un remonts, Autoklimats garantija

Ir viedoklis, ka bieža kondicionieru izmantošana veicina saslimšanu ar legionelozi. Šis apgalvojums ir absolūti nepamatots, jo Split sistēmās vai cita veida sadzīves kondicionieros legionellas (baktērijas, kas izraisa slimību) nevar eksistēt, jo dzīvības uzturēšanai tām nepieciešama 30-35ºC siltā ūdens vide, savukārt sadzīves kondicioniera kondensāta temperatūra parasti ir nedaudz virs nulles. Tādēļ pasaulē nav fiksēti gadījumi, kad ar legionelozi inficētos kondicionieru lietošanas dēļ.

Cilvēka organismā slimības ierosinātājs nonāk aspirācijas ceļā, ieelpojot baktērijas saturošas aerosolizētas ūdens daļiņas vai putekļus. Jo aerosolizētie ūdens pilieniņi sīkāki, jo inficēšanās risks lielāks. Inficēšanās nav iespējama iedzerot ūdeni, baktērijām jānonāk tieši plaušās. Legioneloze neizplatās no personas uz personu.

Slimība biežāk sastopama vīriešiem un veciem cilvēkiem. Vecuma grupā līdz 20 gadiem slimība sastopama ļoti reti. Saslimšanu veicinošie faktori ir alkoholisms, smēķēšana, hroniskas plaušu un nieru slimības, cukura diabēts, imūnsupresīvu medikamentu lietošana. Saslimšanas gadījumus visbiežāk novēro saistībā ar viesnīcām, slimnīcām, sanatorijām, pansionātiem u.tml. iestādēm. Slimības uzliesmojumi pārsvarā reģistrēti vasaras - rudens periodā. Biežāk saslimšanas gadījumi novēroti attīstītajās valstīs. Slimība raksturīga tūristiem viesnīcās, kur ir slikti sanitārie apstākļi un kuras apgādātas ar nedezinficētu ūdeni. Ja baktērijas ir savairojušās karstā vai aukstā ūdens apgādes sistēmās daudzumā, kas pietiekams infekcijas izraisīšanai, inficēties iespējams dušas laikā, ieelpojot baktērijas kopā ar sīkiem ūdens pilieniņiem, kas rodas, kontaminētajam ūdenim atsitoties pret virsmām.

Bieži vien diskutē arī par to, ka kondicionieri sausina gaisu. Arī tas nav patiesība, jo kondicionieris mitruma līmeni samazina līdz 30-40%, bet saskaņā ar sanitārajām normām tam jābūt robežās no 30 līdz 60%.

Un vēl par saaukstēšanos. Risks saaukstēties patiešām ir tad, ja Jūs sēžat tieši priekšā kondicionierim, un tas pūš Jums virsū.  Risks palielinās, ja atšķirība starp auto salona atdzesēto temperatūru un āra temperatūru ir izteikti liela. 

load...